Ošatka na kynutí chleba kulatá - 0,5 kg

269 Kč
Skladem (> 50 ks)
Můžeme doručit do:
26.10.2021

Upečte si čerstvý chléb doma, s ošatkou na kynutí chleba je to snadné.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Ošatka na kynutí chleba je nepostradatelným pomocníkem pro každého, kdo si čerstvý chléb peče doma sám. Nechte v ní odpočívat těsto a ono vám krásně vykyne do požadovaného tvaru. Pak už jen vložit do pece a popřát dobrou chuť. Váš domácí chléb můžete servírovat třeba na naší slaměné ošatce.

  • Vhodná na kynutí 0,5 kg těsta
  • Průměr ošatky: 20 cm (spodek chleba), 11 cm (vrch chleba)
  • Výška ošatky: 7 cm

Ošatka je vyrobena ručně v České republice a tento typ ošatek dodáváme několika pekárnám.

Jak chlebovou ošatku používat?

Ošatky jsou ručně sbíjeny z pedigu přesně tak, jako to znaly již naše babičky a každá ošatka je originálem. Než do ošatky vložíte těsto, pořádně ji vysypte moukou. Tato ošatka je ideální pro kynutí zhruba půlkilového chleba. Mouka by měla tvořit zhruba polovinu z váhy chleba, záleží však na tom, zda je chléb kváskový či s droždím. Každá mouka a každý druh chleba kyne jinak. Ošatka slouží ke kynutí chlebového těsta a není vhodné ji vkládat do trouby. S údržbou si hlavu lámat nemusíte. Stačí ji vyklepat a otřít, popřípadě vykartáčovat suchým kartáčem.

Ošatky prošly chemickými a laboratorními zkouškami v laboratoři ITC Zlín a byl na ně vystaven ATEST č. 472103704.

Dále vyhovují požadavkům Nařízení Evropského Parlamentu a Rady č. 1935/2004 čl. 3, zákonu č. 258/2000 Sb., dále vyhovují Vyhlášce Ministerstva zdravotnictví ČR č. 38/2001 Sb.,podle § 3, odst.1 a 5 v platném znění a Vyhlášce Ministerstva zdravotnictví č. 127/2009 Sb. o hygienických požadavcích na výrobky určené pro styk s potravinami a pokrmy.

Doplňkové parametry

Kategorie: Ošatky na kynutí chleba z pedigu
Záruka: 2 roky
Hmotnost: 0.01 kg