Domeček pro hmyz

299 Kč
Skladem (6 ks)
Můžeme doručit do:
21.6.2024

Přivítejte užitečný hmyz v jejich novém hmyzím hotelu

Detailní informace

Detailní popis produktu

Rostliny v naší krásné zemi opylují nejen všem dobře známé včely a čmeláci, ale i další druhy hmyzu, které bychom běžně označili za "otravné mouchy". Jedná se především o drvodělky, zednice, čalounice, pískorypky a mnoho dalších. A nejen ti. Útočiště v tomto hmyzím hotelu naleznou i samotářské včely.

Asi se ptáte, proč byste měli mít na zahradě takovýto hmyzí domeček. Odpověď je prostá. Druhy, které naleznou domov v tomto domečku pracují za včelky a čmeláky. Pomohou tak opylovat květiny, když zrovna nejsou včely nablízku. Už v kronikách a zápiscích našich předků nalezneme zmíňky o využívání těchto hmyzích domečků a nyní se tyto domečky opět vracejí na výsluní. Až příště budete ochutnávat jablíčka ze své jabloně, nebo se kochat rozkvetlými květy na vaší zahradě, vzpomeňte si na malinké obyvatele těchto hmyzích domečků, kteří celé jaro pilně pracovali, aby vám oplatili to, že jste jim dali domov.

Hmyzí domek stačí umístit například na fasádu domu nebo na strom. Ideální je, když je hmyzí hotel nasměrován ke sluníčku a neprší na něj. Nemusíte do něj hmyz lákat, najdou si jej sami. Po čase zjistíte, že jsou otvory jakoby "zazátkovány" slinami hmyzu a hlínou. To znamená, že se již do domečku hmyz nastěhoval. 

Rozměr: 

  • Výška: 30 cm
  • Šířka: 23 cm
  • Hloubka: 11 cm


Stačí jednoduše zavěsit na očko, které naleznete na zadní části domečku a můžete se těšit na první návštěvy

Doplňkové parametry

Kategorie: Domečky pro hmyz
Záruka: 2 roky
Hmotnost: 0.01 kg
Distribuce: neznámá
Rozměry: 25x25x17 cm
Barva: Přírodní